Amerika për Dua Lipan: Talentja nga Kosova na gëzoi shumë pasi fitoi Grammy

299 Shares Share Messenger

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar këngëtarën kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e cila ka fituar dy çmime Grammy, për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”, transmeton Gazeta Metro.

Ambasadori amerikan ka thënë së është mrekulli të shohësh artistë nga Kosova në skenën botërore.

“Urime Dua Lipës për çmimin e saj në Grammy, për artisten e re më të mirë. Gjithmonë mrekulli të shohësh artistë nga Kosova të njohur në skenat botërore”.

Share Messenger

Më të lexuarat