Çfarë pamje të jashtëzakonshme: Prezantim madhështor i Hazardit te Real Madridi

Share Messenger

Futbollisti më i ri i Real Madridit, Eden Hazard, është prezantuar para mijëra tifozëve të cilët ishin mbledhur për të parë nga afër yllin belg me fanellën e madrilenëve.

Ditë më pare, Eden Hazard kompletoi transferimin e tij te Real Madridi, teksa sot u prezantua edhe zyrtarshit me fanellën e tyre.

Reprezentuesi belg u transferua te “Los Blancos” për shumën prej 100 milionë eurove, duke u bërë kështu transferi i dytë më i shtrenjtë, pas Gareth Bale.

E padyshim se entuziasmi ishte jashtëzakonisht i madh te tifozët e klubit nga Madridi. Ata ishin sot në numër të madh dhe i dhuruan një mirëseardhje fatanstike yllit belg.

 

Share Messenger

Më të lexuarat