Momenti kur i gjithë stadiumi brohoritë emrin e Xherdan Shaqirit, pasi ai u lëndua

Share Messenger

Gjatë ndeshjës së djeshme mes Zvicrës dhe Anglisë, futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaiqri, pësoi një lëndim e kjo bëri që ai të mos e vazhdojë ndeshjen, transmeton Gazeta Metro.

Shaqiri e la lojën në minutën e 65-të, pas një shqetësimi që ndjeu në këmbën e dajthtë.

Ylli i Liverpool dhe Granit Xhaka ishin në formacionin startues të Vladimir Petkovic, përcjell lajmi.net.
Shaqiri më pas u zëvendësua nga Steven Zubert, duke lënë goxha zbrazëti në formacionin e helvetikëve.

Share Messenger

Më të lexuarat