Shaqiri me rekord, dy herë kampion Evrope

Share Messenger

Xherdan Shaqiri është shpallur kampion i Evropës për të dytën herë në karrierë, pasi që skuadra e tij, Liverpooli, triumfoi ndaj Tottenhamit me rezultat 2:0 në finalen e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve.

Ky sukses i Liverpoolit bën që Xherdan Shaqiri ta shtojë edhe një tjetër medalje të artë të Ligës së Kampionëve në kabinetin e tij.

Shaqiri nuk ka vonuar shumë dhe ka dalur me një postim në llogarinë e tij në Facebook.

Share Messenger

Më të lexuarat