Sportisti serb skandalizon pa fije turpi, ofendon rëndë Madeleine Albright!

Share Messenger

Madeleine Albright, e cila në vitin 1999 ka qenë sekretare amerikane e shtetit, mendohet të jetë një prej avokatëve kryesorë të agresionit të NATO-s në ish-Jugosllavi, shkruajnë mediat serbe.

Basketbollisti serb, Marko Keselj, në ditën e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, në rrjetin social Twitter e ka postuar një foto me një porosi, në të cilën shkruan:

“Krimineli gjithmonë kthehet në vendin e ngjarjes. Do të digjesh në ferr gjyshe”, ka shkruar basketbollisti serb.

Image
Madeleine Albright dhe Bill Klinton sot po e vizitojnë Kosovën.

Ata janë pritur me nderimet më të larta në vendin tonë.

Share Messenger

Më të lexuarat