Statistikat e Vedat Muriqit në këtë vit, tregon formën e lartë lojtari i Kosovës

Share Messenger

Vedat Muriqi ka vazhduar me formën e lartë në kampionatin turk me skuadrën e Fenerbahces.

Gladiatori i ‘Dardanëve’ ka shënuar edhe një herë golin e fitores për Fenerbahcen ndaj Denizlispor, derisa ndeshja përfundoi 2-1.

Statistikat e Muriqit në këtë vit kanë qenë vërtetë për t’u befasuar:

Sulmuesi shqiptar ka zhvilluar 41 paraqitje deri më tani në këtë vit për klubin dhe Përfaqësuesen e Kosovës, duke arritur të shënojë 25 gola dhe tetë asistime.

Share Messenger

Më të lexuarat