Vuçiqi po nënshkruan marrëveshje me Kosovën pa u hequr taksa

Share Messenger

Këshilltarja e ish-kryeministri Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj, ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjeve në mes Kosovës dhe Serbisë, atë për hekurudhën dhe autostradën.

Meliza Haradinaj, ka shkruar në twitter se është inkurajuese ta shohësh se si presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, nënshkruan marrëveshje me Kosovën e pavarur edhe pa u hequr taksa 100 %.

“Inkurajuese ta shohësh guximin dhe besimin politik të Aleksander Vuciqit për të nënshkruan marrëveshje me Kosovën e pavarur, teksa tarifa 100 % është ende në fuqi. Inkurajim për të që të njohë Kosovën e pavarur në kufijtë ekzistues, në mënyrë që të dy shtetet dhe popujt të ecin përpara”, ka shkruar Haradinaj në twitter/

Share Messenger

Më të lexuarat